www.heluz.cz

Smysluplný celek

Když do sebe vše zapadá

Tam, kde do sebe všechno zapadá, není prostor na chyby. HELUZ proto vyvinul vybroušenou stavební soustavu, se kterou postavíte celou obálku budovy bez slabých míst. Spolehněte se na HELUZ a napište příběh svého vlastního – kvalitního a energeticky úsporného – dokonalého domu.

8 příběhů o tom,

jak HELUZ dává smysl.

 1. O energetické náročnosti

  Časy se mění a limity novostaveb s nimi. Opět se zpřísnily a varianty jsou dvě: vsadit od začátku na kvalitní obálku budovy nebo o to více investovat později do technologií na snížení energetické náročnosti budovy a pracně dohánět deficit. S uceleným systémem HELUZ druhé možnosti včas předejdete. Cihly HELUZ, překlady, komíny a stropy z domu vytvoří jednolitý, vyvážený plášť, odolný vůči výkyvům počasí a cenám za energie.

  Tip

  Základem úsporného domu je předem promyšlená realizace. Jeho vlastnosti ovlivňuje zvolený materiál a provázanost komponentů. Pokud všechny pocházejí od jednoho výrobce, spolupracují a tím získá stavba mnohem lepší parametry. Proto stavební systém HELUZ dává největší smysl, když je celý pohromadě.

 2. O jednovrstvé konstrukci

  Jednovrstvá konstrukce není trend, ale evoluce. Cihla HELUZ se vyvinula a dnes nabízí možnost stavět domy s téměř nulovou spotřebou energie bez dodatečného zateplování. Nejde jen o to, že tento postup šetří čas. Čím více ubývá kroků na stavbě, tím se také snižuje možnost chybovat. Přesto s jednovrstvou konstrukcí HELUZ snadno dosáhnete výsledku v podobě i pasivního domu.

  Tip

  Ve prospěch jednovrstvé konstrukce hovoří to, že je méně náchylná na hromadění vlhkosti, tvorbu plísní a má nižší tepelnou vodivost. Rovněž je třeba vzít v potaz, že životnost izolantu je podstatně kratší než životnost cihly. Zateplovací systém musíte po určité době vyměnit, zatímco cihlu HELUZ jednou položíte a přestanete se o ni starat.

 3. O ucelenosti

  Z hlediska energetické náročnosti domu a budoucích úspor na energiích je důležité dotáhnout dům do detailu už při stavbě samotné. On vás pak podrží za jakékoli situace. Pro ucelenou a homogenní stavbu. Zde se osvědčí masivní stropní a střešní konstrukce HELUZ, která zlepšuje nejen akustické a tepelněizolační vlastnosti domu, ale dokonale funguje z hlediska tepelné akumulace a setrvačnosti – v zimě vám teplo neunikne, v létě se interiér nepřehřeje.. Lépe se tak také dosahuje neprůvzdušnosti u energeticky pasivních domů. Problematiku stále teplejších letních měsíců pomáhá řešit i překlad HELUZ 3in1 určený k instalaci stínicí techniky.

  Tip

  Masivní stropní konstrukce HELUZ myslí i na vaši budoucnost. Jsou plně pochozí a únosné,, čímž vzniká funkční horní podlaží, ať už ho využijete pro půdní úložné prostory, nebo další patro.. Zároveň vám otvírají dveře k dodatečným stavebním úpravám v budoucnu. Kdykoli můžete nadstavit další patro, což vám lehké stropní konstrukce nenabídnou.

 4. O jednoduchosti

  Pryč jsou doby, kdy se dům stavěl z toho, co bylo po ruce. Dnes máte na výběr cihly HELUZ v různých šířkách a délkách, včetně doplňkových tvarovek pro řešení detailů jako jsou rohy, ostění a parapety. Tato zdánlivá drobnost snižuje pracnost stavby, jelikož minimalizuje dořezávání bloků. Profesionální provedení je už z výroby hotové a kvalitní, což se promítá do vlastností domu – má lepší statiku, převazby a nevznikají tepelné mosty.

  Tip

  Vzhledem k neustále se zpřísňujícím předpisům je potřeba řešit obálku budovy včetně detailů. To v praxi znamená používat doplňkové cihly výrobce. HELUZ klade velký důraz na návrh doplňkových cihel tak, aby samotnou výstavbu zjednodušily, zrychlily a zlevnily, a to při zachování vysokého standartu provedení stavby. Stavbu domu se pak nemusíme zdráhat přirovnat ke známé skládačce LEGO.

 5. O tichu

  Kdo by nechtěl mít doma klid a chránit se před hlučnými sousedy či rámusem z vedlejšího pokoje? Maximálního výsledku dosáhnete kombinací těžké stropní nebo střešní konstrukce HELUZ a akustických cihel HELUZ. Výhoda AKU cihel spočívá ve vynikající vzduchové neprůzvučnosti při zachování minimálních rozměrů. Přinášejí více ticha i více užitné plochy.

  Tip

  Výborná pevnost AKU zdiva umožňuje stavět bez problémů i vnitřní nosné stěny. AKU cihly však využijete nejen pro řešení vnitřních příček. Bezkonkurenční jsou i jako akustické dělící stěny u řadových domků. Zdivo vyniká také velmi dobrou tepelnou akumulací, která má příznivý vliv na vnitřní teplotní stabilitu, což oceníte především v pasivních a nízkoenergetických stavbách.

 6. O ekologii

  Planetu máme jen jednu a tento přístup se promítá i do stavebnictví. Kompletní stavební systém HELUZ je zde pro všechny, jejichž cílem je minimalizace odpadu při stavbě a v průběhu jejího užívání. Cihla je materiál, který se nemusí zateplovat ani penetrovat. V čase nedegraduje a nemusí se vyměňovat. Ve výsledku tak vyprodukujete méně odpadu určeného k likvidaci. Ekologickou šetrnost také podporuje i samotné snižování energetické náročnosti domu.

  Tip

  Se stavebním systémem HELUZ vždy znáte vliv výrobků na životní prostředí. Všechny cihelné produkty HELUZ získaly certifikaci EPD. Ta popisuje jejich environmentální dopady – od těžby suroviny až po konec životního cyklu. EPD sleduje parametry jako uhlíková stopa, úbytek ozónu a další.

 7. O udržitelnosti, ekonomice a budoucnosti

  Jak budou jednou bydlet naše děti? Stojíme na prahu nové doby. Ubývá pozemků a realitní trh se mění. Výstavba bude v budoucnu ještě omezenější než nyní. Vše směřuje k tomu, že se bude vracet dvougenerační bydlení, aby maximálně využilo potenciál pozemku. Právě zde leží nesporné výhody masivních staveb z kompletního stavebního systému HELUZ.

  Tip

  V kontextu doby je důležité svá rozhodnutí zvažovat z dlouhodobého hlediska. Při plánování stavby si položte otázky, jak má vypadat budoucí život vaší rodiny, jak má být stavba udržitelná z hlediska provozu a ekologie. Ustojí situace, na které narazíte za dvacet třicet let?

 8. O cihle

  Stavba domu je náročná událost. O to víc, že většina běžných stavebníků s ní nemá zkušenosti, jelikož ji řeší jednou za život. Cihla je zde s vámi již po stovky let a zároveň málokterý materiál prošel tak rychlým a revolučním vývojem. Dnešní podoba zrcadlí promyšlený stavební systém HELUZ, který je srozumitelný, realizačně jednoduchý a odpustí vám na stavbě řadu zbytečných činností. A bude tu s vámi ještě dlouho.

  Tip

  Věděli jste, že nejlepší cihla na trhu, HELUZ Family 2in1 už před více než deseti lety předběla dobu, respektive normy? Už od roku 2011 má nejlepší tepelněizolační vlastnosti, které doposud nebyly překonány. V současné době už to však není jen cihla jedna, nýbrž celá soustava prvků, která dohromady tvoří smysluplný celek pro celou obálku budovy. Obvodové cihly, cihly pro vnitřní příčky, keramické stropy, střechy, překlady a komínové komplety. Každý z těchto výrobků je vyvíjen jako součást celku, ne jako solitérní prvek, a proto do sebe zapadají jako puzzle. V tom tkví tajemství rychlé, jednoduché a kvalitní výstavby.

 9. O doživotní záruce

  To je to naše zodpovědné čestné slovo na to, že váš dům vydrží po generace. Doživotní záruka na cihelný systém HELUZ představuje garanci, že jste plně zúročili potenciál kvalitních materiálů HELUZ. S certifikátem doživotní záruky víte, že pořízený stavební systém bude plně využívat všech svých výhod z hlediska funkčních i mechanických vlastností.

  Tip

  Přejeme si, aby vznikaly stavby, které dávají smysl. Ať nás obklopují projekty, které jsou dlouhodobé a mají vizi i ambice. Domy, které jsou stavěny s rozmyslem z kvalitních materiálů, o něž bylo dobře pečováno, zde totiž mohou zůstat i pro příští generace. Výhod je spousta – volbou odolných materiálů také dlouhodobě šetříte náklady za následné opravy a výměny. A můžeme pokračovat. Nižší uhlíková stopa i zátěž při těžbě surovin, menší nutnost zpracování odpadu ze staveb. Poskytnutou zárukou vám dokazujeme, že našim materiálům věříme a můžete se na náš systém spolehnout.

   

  Chci zjistit více

Systém,

se kterým to zvládnete

A máte teplo

Řada HELUZ FAMILY

Cihly určené pro obvodové zdivo domů, kde má teplo zůstat uvnitř, a přitom si zachovat paropropustnost. Bez potřeby dodatečně zateplovat.

A máte pokoj

Vnitřní nosné i nenosné zdivo

Cihly s tenkou spárou a nižší spotřebou malty. Zvyšují rychlost zdění a snižují vlhkost zdiva. Šetří čas i peníze.

A máte to bez řezání

Doplňkové cihly

Systémové tvarovky pro perfektní a snadné řešení konstrukčních detailů.

A máte slunce ve své moci

Překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný

Variabilní nosný překlad s izolantem, do nějž libovolnou stínicí techniku nainstalujete doslova kdykoli.

A máte top strop

Keramobetonové panely a MIAKO stropy HELUZ

Optimální řešení pro masivní stropní i střešní konstrukce s možností sklonu až 40°.

A máte to komplet

Komínové komplety HELUZ

Optimálně řešené komínové systémy pro bezpečný odvod spalin se zárukou 30 let.

A máte to bez míchání

Hotová zdicí malta HELUZ SIDI

Předpřipravená malta, na kterou vám stačí váleček.

A máte klid

Řada HELUZ AKU

Cihly pro konstrukce s vyššími nároky na zvukovou izolaci splňující požadavky na minimální rozměry a maximální soukromí.

A máte po
starostech

Výpočet spotřeby materiálu

Blower door test

MŮJ HELUZ

Návrh kladečského plánu stropu

Technická pomoc na stavbě

Půjčovna pomůcek

Průkaz energetické náročnosti budovy PENB

Požárně bezpečností řešení PBŘ

Služby statika

Proškolení o výrobcích HELUZ

Konzultace na stavbě

Programy a výpočtové nástroje

Výpočet spalinové cesty

Doprava materiálu

Domy

z cihel HELUZ

Obytný projekt Harcovna

Developerský projekt Harcovna nabízí na atraktivním místě nedaleko centra Rožnova pod Radhoštěm nové moderní bydlení. Postaveno bylo z materiálů splňujících požadavky na nízkou energetickou náročnost objektu i akustický komfort, které vytvářejí zdravé prostředí pro život. Původním nositelem názvu Harcovna byla zdejší hospůdka, která dala nejprve jméno místní lokalitě a nyní tradiční tedy název převzal i developerský projekt.

Rodinný dům v jižních Čechách

Na začátku obvykle bývá přání postavit si dům, teprve pak se pro jeho realizaci hledá vhodný pozemek. U jedné jihočeské rodiny zafungoval myšlenkový proces opačně. Když se v obci začala prodávat parcela na kopci s neopakovatelnými výhledy, rozhodli se, že si na ní postaví dům. Ač už jeden měli o pár desítek metrů dál. Vysněnými výhledy se dnes kochají díky „zelenému“ cihlovému domu s rozsáhlým prosklenými plochami. Do oblouku prohnutá křivka celé jižní strany je vtahuje do okolní krajiny a skýtá jim výhledy na tři světové strany. 

Dům nejen pro Vysočinu

Stodola se stala takřka nepostradatelnou součástí obrazu českého venkova a patří k našim nejtypičtějším archetypům. Dům na louce nedaleko Humpolce vypadá, jako by mu z oka vypadl a jako by tu stál odjakživa. Ale jde o moderní novostavbu v duchu tradice.

Rodinný dům u Českých Budějovic

Při plánování domu je dobré mít referenci na architekta, znát jeho realizované projekty. Investor rodinného domu v Borku u Českých Budějovic měl tu nejlepší referenci, vlastní zkušenost – vyrostl v domě, který rodičům navrhl stejný architekt.

Atypické bydlení s inspirativním prostředím pro kreativní práci

Atypický tvar je parafrází na sedlovou střechu, jejíž hřeben je orientován diagonálně a stoupá od severozápadu až po nejvyšší bod stavby na jihovýchodním nároží. Jižní průčelí tak získalo výrazný lichoběžníkový profil, který spolu s hladkou bílou fasádou a velkým prosklením určuje tvář domu. Dům se nechce uzavírat do sebe, ale komunikovat s okolím. Byl navržen jako maximálně otevřený, s volnými průhledy do patra a ven do zeleně.

Dům, který levituje a rozkročil se přes dva pozemky

Moderní, stylově čistý, zděný a hodně prosklený dům s plochou střechou, takovou měl představu mladý manželský pár s dvěma dětmi o svém novém bydlení na předměstí jihočeského Tábora. Zadání, jak by měl dům vypadat, od nich projektant ing. Lukáš Návara nejen slýchával, ale zásobovali ho i fotografiemi z procházek či z internetu. Výsledkem je „jednoduchý“ dvoupodlažní cihlový dům ze systému HELUZ FAMILY, který se rozkročil přes dva pozemky a i díky maximálně prosklenému přízemí a svažitému pozemku opticky téměř levituje nad krajinou. I prosklené zábradlí v horním patře s minimem rušivých předělů pomáhá naplnit název zdejších končin, kterým se říká na Krásné vyhlídce podle stejnojmenné ulice.

Stavíte jednou, zato smysluplně

HELUZ není jen špičková cihla, ale kompletní stavební systém. Vyrábíme cihly s různými parametry, stropy, překlady komíny. Nabízíme také materiály pro zdění – malty pro tenkou spáru, pro celoplošnou tenkou spáru, zdicí pěnu a tepelněizolační malty. Z našich výrobků tak může vzniknout celá hrubá stavba.

Myslíme i na to, že řada lidí chce stavět svépomocí. Neřešíme tak pouze prodej cihel a dalších produktů, ale nabízíme i poradenství a pomocné služby. Věříme, že díky našim výrobkům a podpoře dopadne stavba rodinného domu přesně podle vašich představ.

Pomocí jednovrstvého zdění můžete z cihel HELUZ postavit i nízkoenergetické pasivní domy.

VÝPOČET SPOTŘEBY MATERIÁLU ZDARMA

Pošlete nám projektovou dokumentaci a my vám zdarma připravíme výpis potřebného materiálu.

Poslat projekt k výpočtu

Máte dotaz?

Nastavení ukládaní cookies

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Vlastní

Vlastní nastavení cookies